Vaata, kes on TAVA2018 töötubade juhendajad ja registreeru soodushinnaga 31.maini!

20-24. oktoobril toimuvad IALD arhitektuurse valgustuse töötoad. Töötubasid juhendavad neli oma valdkonna tipp-disainerit, keda selles uudiskirjas teile lähemalt tutvustame.

Arhitektiks õppinud ja paljude valgustusega seotud teemade – nt disain, haridus ja uuringud – eestkõneleja Dr. Amardeep M. Dugar on õppinud arhitektiks ja paljude valgustusega seotud teemade, nt disain, haridus ja uuringud, eestkõneleja. Ta on Lighting Reasearch & Design’i asutaja ja valgustusdisainerite ühenduse IALD Professional liige. Loe edasi

TAVA2018 töötubade kohta ütleb ta järgmist: “TAVA2018 töötoad on mudeliks valgustusdiasini õpetamiseks. Töötubade ja konverentsi kollektiiv annab tervikliku arusaama valgustusdisaini protsessist, lisades selle intensiivse ja tehnilise protsessi juurde omajagu põnevust. TAVA2018 töötubadest võidavad kõik tudengid ja professionaalid.

Hyatt Place Rameshwaram is a conscious culmination of an ingenious lighting design infused into its architectural folds. Led by Dr. Amardeep M. Dugar, light has been thoughtfully employed to accentuate and further empower the spatial design of the hotel. The project has been awarded the IES 2018 Illumination Award of Merit.

Johan Röklander on valgusdisainer, ta on õppinud Jönköpingi Ülikoolis Rootsis ja töötanud igapäevaselt valguse ja valgustusega rohkem kui 10 aastat. Loe edasi

Valgus kannab endas informatsiooni emotsioonide, ruumi ja kuju kohta. Valgus teenib kogu maailma heaolu, töötubades avastame koos ainult pisikest osas sellest. Sellegipoolest ootavad teid ees päevad täis õppimist ning kogemuste ja mõtete vahetamist valgusest,” lubab töötubadeks ettevalmistusi tegev Johan.

Johan Röklander has made lighting design for Flustret (2017), a parking garage in Linköping Sweden with transparent solar cells on the facade. In the daytime it breathes in light and uses it both to charge electricity but also illuminates its inside. At night, it breathes out the candy with its colored facade that can change the expressions and colors of the year's changes.

Ruta Palionytel on magistrikraad valgustusdisainis (MA, 2014) Edinburgh’ Napier’ Ülikoolist. Ta oma töödega esinenud mitmetel rahvusvahelistel valgusfestivalidel, sündmustel ja näitustel. Loe edasi

Lisaks atmosfääri ja emotsiooni tekitamisele saab valgustus luua ka narratiivi, edastada sõnumit või muutuda ise kunstiteoseks. TAVA2018 praktilised töötoad avavad uksed nende võimaluste avastamiseks,” kutsub osalejaid töötubadesse Ruta.

Ruta Palionyte, "Present Perfect", 2017. Ice blocks with the sculptured flora grow into a multilayered structure of the botanical images - a monumental garden for the frozen moments.

Simas Rinkevicius on töötanud valgustusäris 20 aastat, osalenud arvukatel konverentsidel, seminaridel ja töötubades. Loe edasi

Simas kutsub valgust avastama sõnadega: “Valgus on kombatav. Et mõista, kuidas valgus keskkonnas toimib, tuleb töötada päris tehnoloogiaga. Ühes põhjalikus töötoas õpib valgustusdisaini kohta rohkem kui aasta aega ainult teooriaga tegeledes. Minu eesmärk nr 1 töötoa juhendajana on saavutada kõigi osalejate mõtlemises positiivne nihe, et nad hakkaksid mõistma, kuidas valgus keskkonnas tegelikult toimib. Teiseks eesmärgiks on pakkuda nupukaid trikke, näitamaks kui ilusaid asju saab teha väga lihtsate seadmete ja loomingulisusega. Kolmandaks soovin pakkuda siiski ka kogemust keerukatest valgustitest.

SPA hotel is located in Lithuanian famous pine tree forest Anyksciu silelis. Architect Saulius Pamerneckis got the inspiration for the round building from pine cone. Lighting design is done by Simas Rinkevicius, who has decided to use only small 50x50x50mm 3W medium beam LED projectors as uplights to reveal the shape of the round building and avoid glare.

20-22. oktoobril juhendab Alyona Movko mappingu töötuba, mille eesmärgiks on anda osalejatele ülevaade võimalustest luua 3D live-installatsioon, kasutades projektsioon-mappingu meetodit.
Alyona Movko on Eesti audiovisuaalkunstnik, kelle tegevusvaldkondadeks on audiovisuaalne kunst, uus meedia, live-visuaalid, kontserdid, festivalid ja live-sündmused. Loe edasi

Alyona tervitab töötoas osalejaid järgmiselt: “Kui su fantaasia ei mahu tavamõõtmelise maailma raamidesse ja näed ruumilises objektis enamat kui piiretletud vormi, siis oled oodatud avastama võimalusi, kuidas ruumi ja objekti piiridest välja astuda. Kõikjal on alati üks kiht rohkem.”  

Alyona Movko, audiovisuaalne kompositsioon, originaalse kvadrofoonilise heliga, 2018

Interaktiivse valguse töötuba leiab aset 27. oktoobril. Selle eesmärgiks on osalejatele tutvustada, kuidas saab valguse värvi kontrollida ning komponeerida, et luua animatsioone, mustreid, pilte ja palju muud.

Töötuba juhendavad Varvara & Mar. Tegu on kunstnike duoga, kes teevad koostööd 2009. aastast. Nende töid on näidatud erinevatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. Varvara & Mar kunstipraktika peegeldab digiajastut, on tihtipeale kineetiline ja interaktiivne. Loe edasi

Varavara&Mar, Glitch‘n’Hit, 2017. Glitch‘n’Hit räägib löömise ja parandamise dihhotoomiast, tehnoloogia  aegumisest ning avastab masinliku errori esteetikat. Elame küll kõrgtehnoloogilisel ajastul, kuid inimkäitumise muster muutub aeglaselt. Kui masina düsfunktsionaalsuse põhjus on meile tundmatu, üritame me seda tagudes parandada.

Kõikidesse TAVA2018 töötubadesse saab registreeruda soodushinnaga veel vaid 3 päeva – kuni 31.05.
Lisaks on võimalik soetada soodushinnaga pileteid ka rahvusvahelisele valgustusdisaini ja valguskunsti konverentsile (25-26.oktoobril).

TAVA2018 ootab Sind!

Scroll to Top