Tartu Valgus tänab kõiki sponsoreid, partnereid ja toetajaid!

Tartu Valguse | TAVA2018 meeskond tänab kõiki sponsoreid, toetajaid ja koostööpartnereid, kelleta poleks festivali toimumine võimalik. Selgi korral on kaastatud mitmeid valgus- ning elektri- ja tehnikaettevõtted, majutusasutused ning söögi- ja joogikohad, rahvusvahelised erialaorganisatsioonid, galeriid, kultuuriasutused ning rahastust pakkuvad riigistruktuurid.

Kõikide installatsioonide tarbeks kulus ca 800 kg ehk üle 3 kilomeetri kaablit, umbes 250 valgustit, 10 projektorit, kümneid tossumasinaid, kui ka pisemaid tehnilisi ja praktilisi vahendeid. Erilise tänu edastame neile ettevõtetele, kes omalt poolt saatsid festivalile elektrikuid ja teisi tehniliste teadmistega inimesi ja kes toetasid vajaliku tehnikaga.

Taavi Suisalu installatsioon "Oodates valgust" Jaani kiriku tornis. Foto: Annika Haas

HÕBESPONSORID

Hektor Light 

Hektor Light on 24-aastase kogemusega, spetsialiseerunud vaid valgustitele. Põhirõhk on suunatud tehnilis-dekoratiivsete ja disainvalgustite müügile, esindades maailmakuulsaid valgsutite tootjaid nagu Flos Antares, Foscarini, Tom Dixon, Masiero, Studio Italia design jt. Valikust leiab erineva stiiliga, iskupäraseid valgusteid, sest Hektor Light on paljude uute brändide esmane maaletooja nagu näiteks Karman, Delightfull jne. Poodides on pidevalt uuenev valik. Hektor Light teeb palju eritellimustöid, näiteks hotellidele Hilton, Swissotell, Vanemuise teater, Rakvere Tark Maja jne. 

www.hektor.ee

LEDS C4

LEDS C4 tegeleb valguslahenduste väljatöötamisega, tulles vastu ka kõige nõudlikuma kliendi soovidele. Lisaks pakub ettevõte konsultatsioone, loob erilahendusi ja toodab eritellimusel personaalseid tooteid. Seitsmes tootekategoorias leidub üle 3100 valgusti, kuhu pidevalt lisanduvad uued mudelid ning mis rahuldavad ka kõige mitmekülgsemaid vajadusi. 40-aastane kogemus valgustite toomises ning üle 13 000 kliendi 138 riigis üle maailma, on toonud LEDS-C4 rahvusvahelisele valgustus areenile. 

www.leds-c4.com

PRONKSSPONSORID

E&T

E&T on alates 1991 aastast tegutsenud professionaalse valgustehnika rendi ja müügi alal. Aegade jooksul on nad koostööd teinud oluliste muusika sündmustega nagu Rock Summer, Pärnu Fiesta, Õllesummer, Tartu Muusikapäevad, Haapsalu Legendi etendused, Saaremaa Ooperipäevad, Birgitta Festival, Viru Folk, We Love 90’s ja palju muud. Ettevõte pakub laia valikut intelligentseid valgusseadmeid ja kõike vajalikku nende juhtimiseks sellistelt tuntud ja hinnatud tootjatelt nagu ROBE , ChamSys ja Swisson. Kogemustega spetsialistid pakuvad klientidele alati oma parima äratundmise põhjal ka nõu ja konsultatsioone projektide algfaasis, et lõpptulemus oleks võimalikest parim. Lisaks pakub ettevõte ka arhitektuurivalgusteid koostööpartnerilt Anolis.

www.valgus.ee

IntiLED

IntiLED disainib, arendab ja toodab professionaalseid valgustussüsteeme, spetsialiseerudes projektipõhiselt integreeritud lahendustele. Nende kogemused pärinevad näiteks Šotsi olümpiamängude, Kaasanis toimunud Veealade Maailmameistrivõistluste ning 2018. aasta jalgplalli maailmameistrivõistlustlustega seotud projektidest. IntiLED ei tegele ainult valgustite tootmise ja müügiga vaid nad arendavad ning toodavad integreeritud valgustussüsteeme, mis koosnevad vajalikust juhtme- ning kontrollsüsteemidest, professionaalsest tarkvarast ning kõikvõimalikust lisavarustusest, et tagada kohapealne mugav ja toimiv välisvalgustussüsteem. 

www.intiled.ru/en

Silman Elekter

AS Silman Elekter on 100% Eesti kapitalil põhinev elektrimaterjalide, valgustite ja nõrkvoolu toodete maaletooja ja hulgimüügifirma. Tegutsedes aastast 1992, oleme välja kujundanud laia valiku Saksa, Inglise, Rootsi, Soome, Hispaania, Itaalia, Eesti jt. maade

tootjate toodetest ja kaubamärkidest. Pakume tooteid nii tööstusele, büroodesse kui kodukasutuseks, nii sise kui välistingimustesse, nii standard- kui eksklusiiv disaini ja kvaliteeti. 

www.silman.ee

Meyer Lighting

Meyer on juba aastakümneid orienteeritud välisvalgustite arendusele ja tootmisele. Nad toodavad suurepäraseid valgustusvahendeid eeskujulikuks disainiks. Ülitäpsed optilised süsteemid pakuvad kõrgel tasemel tõhusust ja optimaalset valgushelgi kontrolli. Kompaktsete mõõtude ja integreeritud draiverite tõttu on Meyeri valgusteid lihtne sulandada igasse arhitektuursesse keskkonda. Kõrge usaldusväärsus on tagatud läbi selliste kõrgkvaliteediliste materjalide kasutamise nagu roostevabad ja madala vasesisaldusega alumiiniumsulamid. Efektiivne temperatuuri kontroll tagab LED komponentide pika eluea. Kõik toodetud valgustite LED moodulid on registreeritud ja dokumenteeritud. See aitab tagada värvide temperatuuri ja heleduse järjepidevuse uute valgustite utiliseerimisel sama projekti vältel. Dokumentatsioonis välja toodud luumenite arv vastab alati esitatud luumenite arvule. 

www.meyer-lighting.com

TEISED OLULISED SPONSORID

Ledshop

Ledshop OÜ on LED valgustite tootmise, impordi ja ekspordiga tegelev ettevõte, mis spetsialiseerub ärikliendile. Nende peamine suund on tööstus- ja büroohoonete valgustus, pakkudes nii üldvalgustust kui ka erilahendusi. Samuti on nad Eesti üks juhtivaid erilahenduste loojaid, pakkudes nii juhtimis- kui tootelahendusi ning tootmist fassaadivalgustitele ja custom-made valgustitele nii sise- kui välitingimustesse.

www.ledshop.ee

Elektrilevi

Elektrilevi on Eesti suurim võrguettevõte, tuues elektri kohale pea kõikidesse kodudesse ja ettevõtetesse. Lisaks haldame 40 protsenti Eesti tänavavalgustuse punktidest nii Tallinnas kui ka Tartus ning valmistutakse sidevõrgu rajamiseks elektritaristule. 

www.elektrilevi.ee

Eventech
Eventech tegeleb heli-, valgus-, video- ja lavatehnika rendi, müügi ja paigaldusega. Eventech’i juured ulatuvad aastasse 1985, kui alustati esimeste tolleaegsete ürituste tehnilise teenindamisega. Täna töötab firmas põhikohaga 42 inimest ja koos freelancer’ite tiimiga on meie meeskond ligi viiekümneliikmeline. Tehnika hoiustamiseks kasutatav laopind on meil 1700 m2. 2017 aastal renditi tehnikat enam kui 6000 üritusele Eestis ja väljaspool. 
www.eventech.ee

Stockholm Lighting

Stockholm Lighting soovib panustada uute valgustusdisaini lahenduste loomisse, pakkudes inimestele rahulolu ja uusi kogemusi. Nad tahavad kasutada uusimat tehnoloogiat, mis on väiksema mõjuga keskkonnale, et luua kerglasemaid, turvalisemaid ja kaunimaid keskkondi. Nad pakuvad tuge projektidele algusest lõpuni – ideedest lõpptulemuseni. Disain, kvaliteet ja keskkonnasäästlikkus on ettevõtte jaoks olulised teemad, millest lähtuvad kõik nende ettevõtmised. See on ka põhjus, miks SL keskendub LED tehnoloogiale ning töötab ainult valitud varustajatega.  

www.stockholmlighting.com

Hotell Tartu

Hotell Tartu on Teie parim valik, kui hindate sõbralikku teenindust, taskukohast hinda ning mugavat hotellituba Tartu südalinnas. 1964.aastal ehitatud hotell Tartu on üks linna vanemaid hotelle, mille interjööris on hoone arhitektuurist lähtudes järgitud nostalgilist ja samas moodsat 60ndate stiili. Pakume Teile mugavat öömaja Tartu linna südames – otse hotelli vastas on bussijaam, lühikese jalutuskäigu kaugusele jäävad Ahhaa Teaduskeskus, Aura Veekeskus, vanalinn, teatri- ja kontserdimaja Vanemuine ning mitmed ostukeskused.

www.tartuhotell.ee

Haridus- ja Teadusministeerium TAVA2018 IALD arhitektuurse valgustuse töötoa tulemusena. Juhendas Johan Röklander. Foto: Annika Haas

MEEDIAPARTNERID: 

arcMagazine, Darc Awards, Darc Room, arcMondo India, Illuminet, Lux Review, Sirp, Müürileht, KesKus, Tartu Postimees, Linnaleht, Õhtuleht, ERR

MAJUTUSPARTNERID: 

Hotell Tartu, hotell London, hotell Sophia, hotell Antonius, Barcaly Hotell, hotell Lydia, hotell Dorpat, hotell Pallas, Tampere Maja, Hektor Design Hostels, Looming hostel 

SÖÖK JA JOOK:  

Kohvik Atlantis, Pierre, Armastus, Suudlevad Tudengid, Ruunipizza, Crepp, RP9, Vilde ja Vine, Kaks Kokapoissi, The Rocket, Krõbevahvel, Hektor Café

RAHASTUS:

Tartu Linnavalitsus, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Kultuuriministeerium, EL Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti Kultuurkapital, Taani Kunstide Fond

KÕIK TEISED PARTNERID:

Haridus- ja Teadusministeerium, Mänguasjamuuseum, Jaani kirik, Aparaaditehas, Tartu Uus Teater, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Arhitektide Liit, Tartu Tantsuakadeemia, Kogo galerii, galerii Noorus, IALD, Kõrgem Kunstikool Pallas, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Tartu Kunstimaja, Haap Consulting. 

Eriti suured tänud lähevad kõigile vabatahtlikele, kes radikaalsetest ilmaoludest hoolimata meid linnaruumis kõigi nelja päeva vältel aitasid. 

Eesti Kunstiakadeemia tudengite Kaisa Ernitsa, Karen Isabel Talitee ja Triin Uustalu installatsioon "Katkestatud linn" Pirogovi pargis. Foto: Annika Haas

Me oleme ülimalt tänulikud pühendumuse üle, mida kõik osalised on ülesse näidanud. Täname Tartu Linnavalitsust püsiva toetuse ja panuse eest Eesti valgusharidusse, mis jagab festivali missiooni tõsta avalikkuse valgusteadlikkust ja tuua professionaalset valguskunsti inimestele lähemale. Kõikide sponsorite, toetajate ja koostööpartneritega loodame jätkata head koostööd 2020 aasta festivali korraldamisel. Elagu Tartu Valgus!

Scroll to Top