10 põhjust, miks võtta osa TAVA2018 töötubadest: interaktiivne valgus

Muistses Egiptuses peeti valgust Jumala pilgu säraks. Vana-Kreekas muutus see leegitsevaks sisetuleks, mille kosmiline säde andis meile nägemise. Kaasajal seletatakse valgust kvantfüüsika abil, seda kasutatakse erineval moel valgustusdisainis, meelelahutuses ja digitehnoloogiates. Kuid valgus ei piirdu ainult vaimse, teadusliku ja tehnoloogilise mõõtmega. Oma interaktiivse loomuse tõttu reageerib valgus lähedusele, temperatuurile, puudutusele, mis avab palju võimalusi ka kunstiliseks väljenduseks.

Just seda Tartu Valgus | TAVA2018 kutsubki avastama. 

Loovalt ühendusi loomas. TAVA2016 interaktiivse valguse töötuba Aparaaditehases. Foto: Annika Haas

Interaktiivse valguse töötoa juhendajad Varvara&Mar toovad välja 10 põhjust, miks ootame Sind osalema: 

  1. Sa pole kunagi tulnud selle peale, et valgusel on mitu ilmet? Tule ja õpi valgust tundma!
  2. Sa ei teadnud, et valgusega saab mängida ning Sa pole kunagi proovinud sellega katsetada? Siin saad Sa teha selleks esimesed sammud, sest töötoas on olemas kõik selleks Sinu jaoks valmis!
  3. Olemas on ainult ühte tüüpi valgust? Ei ole! Tule ja koge valguse mitut nägu!
  4. Lambid ja päike on ainsad valgusallikad ning nende vahel pole mingit seost? Jällegi vale! Tule ja avasta valguse interaktiivsust!
  5. Sa ei usu valgusesse? Sellisel juhul jääd sa ilma tundest, kuidas valgusest sünnivad uued teadmised ja oskused.
  6. Sa arvad, et valgust on raske kasutada kunstilise väljenduse meediumina? Viime sind kurssi kunstimaailma kaasajaga, kus valgus ja kunst on justkui kaksikud!
  7. Arvutitarkvara ja digitehnoloogia käib üle jõu? Ei-ei, siin õpid, kui lihtne on kasutada Arduinot!
  8. Programmeerimiskeeled ei ole piisavalt loovad? Sa eksid! Varvara&Mar õpetavad, kuidas arvutikoodi loovalt kasutada!
  9. Mis imeloom see digitaalne valguskunst veel on? Tundub, et sa oled ajast maha jäänud! Eksisteerib aktiivne digitaalse valguskunsti maailm. Ava selle uks ja avasta see enda jaoks!
  10. Sul pole aega? Selleks ei tule kunagi paremat aega, usu meid! Kogenud õpetajad/professionaalsed kunstnikud ning valdkondadeülene TAVA2018 festival aitavad avastada uusi valdkondi ja omandada neid ühendavaid oskusi!
Arduino tarkvara avastamas. TAVA2016 interaktiivse valguse töötuba. Foto: Annika Haas

Töötuba leiab aset 27. oktoobril Tartus. Töötoas tutvustatakse, kuidas kontrollida RGB LED-riba vabavaralise mikrokontrolleriga Arduino. Kasutatakse erinevaid andureid saavutamaks interaktiivsust. Kaasa palume võtta arvuti koos varem installeeritud vabavaraga Arduino, muud materjalid tulevad meie poolt.

Loe lähemalt siit ja pane end kirja!

Kui töötoad on liiast, kuid tahad valguse-teemaga sellegipoolest tutvust teha, siis oled oodatud TAVA2018 rahvusvahelisele valgustusdisaini ja valguskunsti konverentsile (25.-26.10). Su viimane võimalus on 25.-28. oktoober, sest just siis on Tartu vanalinnas kõigile avatud valgusinstallatsioonidest koosnev Valgusrada

Kui soovid saada aimu sellest, mis toimub professionaalses valgustusdisaini maailmas, siis loe IALD (Rahvusvaheline Valgustusdisainerite Assotsiatsioon) Reflections uudiskirju (ja märka TAVA viimases kolmes uudiskirjas). Püsige TAVA valguslainel!

Scroll to Top