10 põhjust, miks võtta osa TAVA2018 töötubadest: IALD arhitektuurne valgustusdisain

Oled Sa kunagi mõelnud, mis paneb Sind hilisõhtusel või öisel jalutuskäigul linnas imetlusega seisatama, kui silmad ühte kaunilt disainitud ehitist? Kas see tuleb ainult arhitektuurist endast – detailide visuaalsest ja geomeetrilisest harmooniast, mille ümbritsev keskkond terviklikuks muudab? Ei, tõeliselt meeldejäävaid kogemusi ei paku peaaegu mitte kunagi ainult arhitektuur. Selle loojaks on ka valgus (naturaalne, tehislik või kombineeritud), mis avardab arhitektuurseid elemente, tuues esile või võimendades aspekte nagu ruum, geomeetria ja emotsioon.

TAVA2018 IALD valgustusdisaini töötubades saad õppida, kuidas kujundada läbi valguse maagilise puudutuse, olles samal ajal osa meeskonnast, mis annab kolmele Tartu vanalinna hoonele uue öise identiteedi. Need hooned moodustavad ühe osa festivali vanalinna valgusrajast (25.-28. okt). Töötoad toimuvad kokku neljal päeval (20.-24. okt), pakkudes suurepärast võimalust õppimiseks, enesetäienduseks ja “käed-külge” kogemuseks nii üliõpilastele, elukutselistele valgustusdisaineritele kui ka kõigile uutele valgusdisaini huvilistele. Kõik töötubades osalejad saavad tasuta pääsme valgustusdisaini konverentsile ja valgusmessile (25.-26. okt) ning festivali avapeole (25. okt). 

Töötubade hinnaks on €250 (tudengid) ja €400 (täiskasvanud).

Tartu raekoja platsi suudlevad tudengid uues valguses. TAVA2016 töötuba juhendasid Vivi Katarina Henning ja Mikaela Pärsdotter. Foto: Annika Haas

Sa pole osalemises ikka veel kindel? Siin on 10 põhjust, mis aitavad Sul selgusele jõuda: 

  1. TAVA töötoad lähtuvad mudelist, mis on spetsiaalselt mõeldud arhitektuurse valgustusdisaini õpetamiseks. Töötoas omandad tervikliku arusaama arhitektuursest valgustusdisainist läbi praktilise kogemuse.
  2. TAVA töötubade näol on tegemist kogemusliku õppeprotsessiga, mille eesmärgiks on luua pikaajalisi suhteid õpilaste ja professionaalide vahel läbi koostööle orienteeritud, lõbusa ja hariva keskkonna.
  3. Töötubades avastad valguse kui suurepärase vahendaja, mis kannab edasi teavet emotsioonide, ruumi ja vormide kohta.
  4. Õpid, kuidas valguse abil saab jutustada lugu, edastada sõnumit või luua kunstiteose.  
  5. Saad kogeda valguse taktiilset olemust läbi kaasaegse valgustehnika kasutamise.  
  6. Avastad valgus-inimene-ruum suhte läbi uusima ja innovatiivsema valgustehnoloogia.
  7. Koged positiivset mõttemuutust ning hakkad avaramalt mõistma, kuidas toimib valgus keskkonnas.
  8. Neli päeva kestvate töötubade tulemused moodustavad valguslahenduste kogumi, lisadest sellele intensiivsele ja tehniliselt keerukale protsessile kuhjaga põnevust.  
  9. Saad töötada kõrvuti professionaalsete valgustusdisaini mentoritega, et läbi põnevate näidete kontseptualiseerida disain või pakkuda välja mõni muu huvitav lähenemine nende ideede elluviimiseks.
  10. Tartu linn realiseerib ühe töötoas valminud kujundusvalgustuse püsilahendusena kõikide linnakodanike ja külastajate rõõmuks.

Töötubade juhendajad on Amardeep M. DugarJohan RöklanderRuta Palionyte ja Simas Rinkevicius. Koos nendega heidate uut valgust järgmistele Tartu vanalinna hoonetele: Tartu Mänguasjamuuseum, Haridus- ja Teadusministeerium, Jaani kirik.

Need kolm Tartu vanalinna hoonet unistavad uuest kujundusvalgustusest. Foto: Annika Haas

Loe töötubade kohta lähemalt siit ja pane end kirja siin

Kui soovid saada aimu sellest, mis toimub professionaalses valgustusdisaini maailmas, siis loe IALD (Rahvusvaheline Valgustusdisainerite Assotsiatsioon) Reflections uudiskirju.

TAVA2018 paneb Tartu särama! Et see paistaks veelgi kaugemale, liitu meie sponsorite ja koostööpartnerite võrgustikuga. Rohkem teavet juba järgmistes uudiskirjades. Püsige TAVA valguslainel!

Scroll to Top