Mappingu töötuba – tutvustus

Töötoa juhendaja

Aeg & koht

20 – 22/10/2018
10.00-17.00 (sisaldab lõunasööki)

Atlantise Maja II korrus / Tartu, Narva mnt 2

Töötoa keel

ENG, EST

Kirjeldus

Töötoa eesmärk on anda osalejatele ülevaade erinevatest 3D – liveinstallatsiooni loomise võimalustest, kasutades tehnikat, mida kutsustakse videomappinguks.

Videomappingu tegemiseks kasutatakse tavalisi videoprojektoreid, aga lameekraanile kuvamise asemel kuvatakse valgus mõnele teisele pinnale, muutes tavalised, suvalises 3D-formaadis esemed interaktiivseteks ekraanideks. Virtuaalse sisu mähkimine reaalsete objektide ümber on tehniline protsess, mille käigus luuakse neile otse kui teine, valgusest koosnev nahk. Videomappingut saab kasutada reklaamis, livekontsertidel, teatris, videomängudes, arvutiga töötamises, kaunistusena ja paljuks muuks. Töötoas antakse niisuguste illusioonide loomiseks vajalike tööriistade ja meetodite kohta põhjalik sissejuhatus ja räägitakse tunnis ühistööna valminud näite põhjal sellest, kuidas selliste projektide ideedele ja kontseptsioonidele läheneda.

Algajatele mõeldud töötuba kujutab endast seega põhjalikku sissejuhatust videomappingu loomise meetoditesse. Töötoas räägitakse erinevatest sisuloomise võimalustest (nii varem valmis tehtud kui kohapeal loodud) ja sellest, kuidas neid erinevaid mappingu meetodeid kasutades objektile kanda. Lisaks saavad osalejad eraldiseisvate valgustatud objektide analüüsi kaudu põhjaliku ülevaate selle kohta, missugune sisu jätab vaatajale kõige parema mulje. Leitud ja loodud materjale kasutades õpivad nad projitseeritavale sisule detailirikast “lava” looma. Teeme liikuvat animatsiooni ja videosid, mida kasutame hiljem “lava” muutmiseks ja suuremaks tegemiseks. Lõpuks saame teada, kuidas projitseerida liikuvaid pilte ning muuta need liikuva valguse ja helide võlumaailmaks.

Osalejad õpivad tegema animatsioone, kasutades programme Resolume Avenue/Arena, VDMX5, sisse ehitatud efekte ja pluginaid;
looma varem ettevalmistatud sisu ja tegema mappingut 3D pindadele, kasutades Madmapperit.

Alyona oli ka Elina Nechayeva kleidiprojektsiooni üks autoritest. Elina esindas Eestit Eurovisiooni lõppvõistlusel Lissabonis. 

Nõudmised

Iga osaleja peab võtma kaasa sülearvuti (Mac OSX või PC).
Teadmised visuaalse sisuloome tarkvarast (nt Adobe After Effects, Final Cut, Photoshop, Illustrator,…) ja/või elementaarsed programmeerimise oskused on eeliseks, aga mitte hädavajalikud.

Osalustasu

Õpilastele 175 € (õpilaspileti ettenäitamine töötoa alguses)
Täiskasvanutele: 300 €

Käibemaksu ei lisandu.

Töötoa õpilastel on õigus tasuta osaleda Valgustusdisaini ja valguskunsti konverentsil ja Valgusmessil (25.-26.10) ning festivali galal (25.10)

Kellel rahaga kitsas, siis pakume võimalust tasuda ka vabatahtliku tööga festivali hüvanguks.

Kuidas registreeruda

Palume täita osalustaotlus

Rohkem teavet

Sabine De Schutter
TAVA2018 töötubade kuraator
Tel: +49 151 26840328
E-post: sabine[at]tartuvalgus.ee

Scroll to Top