Interaktiivse valguse töötuba – juhendajad

Varvara & Mar

Varvara & Mar on kunstnike duo, kes teevad koostööd 2009.aastast. Nende töid on näidatud erinevatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. 2014.aastal teostas kunstnike duo Google ja Barbican London tellimustöö, mis on osa Digital Revolution näitusest. Samuti on kunstnikud edukalt osalenud avaliku ruumi kunstikonkursitel olles finalistid Sydney linna hankes Green Square Library and Plaza, pälvinud esimese preemia NUKU teatri kunstikonkurssil ja kolmandad preemiad Pronksi 12 ja Põlva Gümnaasiumi kunstikonkursitel.

Varvara & Mar kunstipraktika peegeldab digiajastut, on tihtipeale kineetiline ja interaktiivne. Oma uudsete ideede teostuseks kunstnikud kasutavad ja arendavad kaasaja tehnoloogiat.

Varvara Guljajeva on pärit Tartust. Lõpetanud IT Kolledzi Tallinnas ja uue meedia magistratuuri Lübecki Ülikoolis Saksamaal. Varvara õpib Eeetsi Kunstiakadeemia donktorantuuris.

Mar Canet Sola, sündinud Barcelonas, on õppinud ESDI ülikoolis kunsti ja disaini, Central Lancashire ülikoolis arvutimängude arendust ja Linz Art and Design ülikoolis interaktiivset kunsti.

(http://var-mar.info/)

http://www.varvarag.info

Scroll to Top