Arhitektuurse valgustuse töötuba – tutvustus

Töötubade juhendajad

Aeg ja koht

Tartu
– arhitektuurse valgustuse töötoad 20-24/10/2018
– eel-avamine ja pressituur 24/10/2018
– töötubade tulemused külastajatele avatud 25 – 28/10/2018

Installatsioonide asupaigad

Tartu Mänguasjamuuseum, Haridus- ja Teadusministeerium ning Tartu Jaani kirik.
Valitud on Tartu linnale olulised, keskuses asuvad ja linnaruumi mõjutavad ehitised, millel on suur potentsiaal pakkuda pimedal ajal läbimõeldud valguskontseptsiooni abil paremat ruumikogemust ja muutuda öisteks maamärkideks.

Osalejad

Ootame töötubadesse erineva taustaga osalejad, nii õpilasi kui professionaale. Osalejate valik toimub lühikese motivatsiooni kirja alusel. Ülikoolidel on võimalik töötubasid liita oma õppeprogrammiga.

Eesmärk

 

Valgusfestivali TAVA2018 raames toimub Tartu kesklinnas kolm arhitektuurse valgustuse töötuba. Töötubade eesmärk on rahvusvaheliselt hinnatud IALD valgusdisainerite juhendamisel anda üliõpilastele, valgusdisaini huvilistele ja elukutselistele valgusdisaineritele „käed-külge“ töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmis ehitamiseni, ning pakkuda koolitust peamistel valgusdisaini teemadel.

Valgustöötoad, mille tulemused võiksid ideaalis muutuda Tartu avaliku ruumi püsivateks valgusinstallatsioonideks, pakuvad suurepärast võimalust katsetamiseks, loovate kontseptsioonide testimiseks ja prototüüpimiseks. Need pakuvad ühest küljest huvitavat väljakutset disaineritele ja planeerijatele, aga teisest küljest on kasulikud ka linnavõimudele, pakkudes võimalust erinevaid valguslahendusi enne põhjalikumate investeeringute tegemist 1:1 mõõtkavas näha ja kogeda.

Töötubade käigus loodud installatsioonid on 4-päevase valgustusfestivali TAVA2018 üks osa. Õhtuti saavad neist teetähised, mis näitavad külastajatele, kuidas arhitektuurne valgustusdisain saab linna öist identiteeti muuta. Seega demonstreerivad need valguse jõudu ja tõmbavad avalikkuse tähelepanu sellele, kui väärtuslik on valgustusdisain linnaruumis.

Osalustasu:

Töötoast osavõtmise tasu õpilastele (Õpilaspilet  nõutud): 250€

Osavõtu tasu täiskasvanutele: 400€

Käibemaksu ei lisandu.

Töötoa õpilastel on õigus tasuta osaleda Valgustusdisaini ja valguskunsti konverentsil ja Valgusmessil (25.-26.10) ning festivali galal (25.10)

Kellel rahaga kitsas, siis pakume võimalust tasuda ka vabatahtliku tööga festivali hüvanguks.

Kuidas registreeruda

Registreerimiseks palume täita vorm

Lisainfo

 

Sabine De Schutter
TAVA2018 töötubade kuraator
Tel: +49 151 26840328
E-post: sabine[at]tartuvalgus.ee

Scroll to Top