TAVA2018 kuulutab välja kolm avalikku konkurssi!

Arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival Tartu Valgus ehk TAVA2018 kuulutab välja kolm avalikku konkurssi. Otsime valgustusdisaini konverentsile esinejaid, arhitektuurse valgustuse töötubade juhendajaid ning installatsioonikunstnikke.

Kandideerima on oodatud nii eesti kui välismaa loovisikud ja teadlased, kelle eneseväljendusvahendiks või uurimusvaldkonnaks on valgusega seotud kunst, disain ning elukeskkondade parendamine. Kõikide konkursside kandideerimise tähtaeg on 15.01.2018.

Kandideeri TAVA2018 konverentsi esinejaks

Festivali üheks tippsündmuseks on TAVA konverents (25.10.2018), mis kannab pealkirja “Püsiv disain muutuvas maailmas – Resilient design in a changing world”, mille eesmärgiks on otsekontaktide loomine erialaspetsialistide ja valgushuviliste vahel, et vahetada teadmisi, kogemusi ja inspiratsiooni. Selle aasta konverentsi kuraatorid on valgustusdisainerid Johan Moritz ja Tina Wikström. Konverentsile otsime viit kogemustega tuntud esinejat, kelle töö ja/või akadeemiline uurimisteema on seotud valguse, taju ja avaliku ruumiga. Loe lisaks siit.

Eredalt säravad kuraatorid Elo Kiivet (vasakul) ja Sabine De Schutter TAVA2016 konverentsil. Foto: Annika Haas

Osale linnaruumi valgusinstallatsioonide konkursil

TAVA2018 linnaruumi Valgusraja (25.-28.10.2018) kuraatorid on Varvara Guljajeva ja Mar Canet. Seekordse Valgusraja pealkirjaks on “Radikaalne valgus – Radical Light”. Ootame kunstnikelt kavandeid, mis mõtestaks ümber linnaruumi, viies ellu radikaalseid muutusi. Eesmärgiks on tõmmata tähelepanu sotsiaalsetele, ruumilistele ja poliitilistele küsimustele.

Festival julgustab looma uusi ja kohaspetsiifilisi teoseid, et tõsta sotsiaalset ja linnaruumi alast teadlikkust ning ühtlasi anda vaatajale võimalus tajuda valgust ja/või ruumi täiesti teistsuguse nurga alt ning saada sellest positiivne elamus. Loe rohkem siit.

Lapsed nautimas TAVA2016 Valgusrada ja Timo A. Aalto installatsiooni “Arbores Lux”. Foto: Annika Haas

Kandideeri arhitektuurse valgustuse töötoa juhendajaks

Juhendajateks ootame kandideerima disainereid, kes on Rahvusvahelise Valgustusdisainerite Liidu ehk IALD (International Association of Lighting Designers) liikmed.

Arhitektuurse valgustuse töötubade (20.-24.10.2018) kuraator on Sabine De Schutter. Töötubade eesmärgiks on anda üliõpilastele, valgustusdisaini huvilistele ja elukutselistele valgusdisaineritele „käed-külge“ töökogemus – alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmis ehitamiseni – ning pakkuda koolitust peamistel valgusdisaini teemadel.

Väljavalitud kolm töötoa juhendajat saavad võimaluse kutsuda esile inspireerivaid muutusi Tartu linnaruumis. Töötubade asukohad muutuvad õhtu saabudes maamärkideks, et demonstreerida külastajatele arhitektuurse valgustuse võimalusi ja seda, kuidas valgustus võib muuta linna öist identiteeti.  Loe lisaks siit.

TAVA2016 arhitektuurse valgustuse töötoa juhendaja Micaela Pärsdotter Andersson tööhoos. Foto: Annika Haas

TAVA2018 saab olema VÄGEV! Et selle sära paistaks veelgi kaugemale, otsime sponsoreid ja partnereid. Täpsemat infot toetamise võimalustest saab festivali kodulehelt. Kõikidel huvilistel palume julgelt meiega ühendust võtta.

Rohkem infot festivali kava ja muude osalemise võimaluste kohta juba järgmistes uudiskirjades. Püsige TAVA2018 valguslainel!

Scroll to Top