Tartu Valgus ehk TAVA tuleb taas 2018. aasta oktoobris!

Tartu toomkiriku varemed uues valguses. TAVA2016 valgusdisaini töötuba juhendasid Johan Moritz ja Tina Wikström. Foto: Taevakaamera.ee

Eelmist sügist mäletate? Seda, kuidas Tartu südalinnast sai nädalaks ajaks valgusmeka ja kõikjal oli näha inimesi juhtmete ja valgustitega liikumas? Tegemist oli Tartu ajaloos esimese arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festivaliga Tartu Valgus ehk TAVA.

TAVA toob valguse Tartusse taas 2018. aasta sügisel. Soovitame kõigil huvilistel kalendritesse märkida kuupäevad 25.-28. oktoober, sest siis on festivali kõige kirkamalt säravamad päevad! Nagu eelmiselgi aastal, kestab kogu festivali programm tegelikult terve kuu, pakkudes vaatemängu linlastele ning uusi teadmisi kunsti ja valgusdisaini huvilistele ja professionaalidele. Kõik, kes soovivad osa saada festivali üritustest, tasub silm peal hoida meie uudiskirjadel, veebilehel ja sotisaalmeedial.

TAVA2018 meeskond on mitmekesine ja võimekas valgus-kahurvägi: peakorraldajana jätkab skulptor ja installatsioonikunstnik Elo Liiv ning IALD töötubade kuraatorina valgustusdisainer Sabine De Schutter. Sisenäituste kuraator on kohalik metakunstnik ja kirjastaja Kiwa, välisinstallatsioonide kuraatorid kunstnike duo Varvara & Mar, konverentsi ja valgusmessi kuraatorid valgustusdisainerid Johan Moritz ning Tina Wikström. Kogu meeskonnal on aukartustäratav loominguline teadmiste ja oskuste pagas.

Kolm Tartule olulist  vanalinna hoonet – Haridus- ja Teadusministeerium, Jaani kirik, Tartu Mänguasjamuuseum – saavad töötubades valmivate valguslahenduste abil täiesti uue välisilme. Avame mitu sisenäitust ja vanalinna südames kulgeva valgusraja, mis pakub linlastele ja külalistele valguskunstist osasaamise kogemusi. Konverentsil ja valgusmessil saavad kokku visionäärid, disainerid, valgustite tootjad, kohalikud omavalitsused ja erasektori esindajad. Festival avatakse ainulaadse kontserdiga, kus kaasaegne eesti muusika seguneb mappingu ja uusimate valguslahendustega.

TAVA2016 pidulik avamine Mick Pedaja muusika ja Alyona Movko visuaalide saatel. Foto: Annika Haas.

Meenutades veelkord eelmise aasta festivali, on meil ütlemata suur rõõm teada anda, et TAVA2016 sai tunnustust ja positiivset tagasisidet nii külastajatelt, osalejatelt, toetajatelt kui oma eriala professionaalidelt rahvusvahelisel tasemel. Suvel lõime laineid Londonis, saades nominatsiooni maineka arhitektuurse valgusdisaini konkursi Darc Awards’il. Silma jäime Johan Moritz’i ja Tina Wikström’i juhendamisel valminud valguslahendusega Tartu toomkiriku/Tartu Ülikooli muuseumile, mis pärjati rahvusvahelise žürii poolt omas kategoorias neljanda kohaga. Lisaks tunnustas Tartu linn TAVA2016 meeskonna tööd Tartu kultuurikandja aunimetusega aasta uustulnuka kategoorias.

TAVA2018 saab olema VÄGEV! Et selle sära paistaks veelgi kaugemale, otsime sponsoreid ja partnereid. Täpsemat infot toetamise võimalustest saab lugeda festivali kodulehelt. Kõikidel huvilistel palume julgelt meiega ühendust võtta.

Rohkem infot festivali kava ja osalemise võimaluste kohta juba järgmistes uudiskirjades. Püsige TAVA2018 valguslainel!

Tartu Valgus | TAVA2018
+372 5689 4477
info[at]tartuvalgus.ee

Scroll to Top