Registreerimine töötubadesse ja konverentsile on avatud. Soodushinnad kuni maikuu lõpuni!

Valgusharidusel on TAVA2018 programmis traditsiooniliselt suur rõhk, huvilisi oodatakse kolme erinevasse töötuppa. Nagu aastal 2016, jätkame IALD arhitektuurse valgustuse töötubadega, mida juhendavad konkursi raames valitud kogemustega professionaalid laiast maailmast: Dr. Amardeep M. Dugar (India), Johan Röklander (Rootsi) ning Ruta Palionyte & Simas Rinkevicius (Leedu).

TAVA2016 arhitektuurse valgustuse töötoa ettevalmistused Tartu toomkiriku varemetes. Foto: Annika Haas

“Sellised “käed külge” lähenemisega valgustusdisaini töötoad on maailmas üsna haruldased ja seetõttu ootame rohket osavõttu,” sõnas töötubade kuraator Sabine De Schutter. Kõik osalejad saavad ainulaadse võimaluse töötada koos valgustusdisaini professionaalidega välja uus valguslahendus kolmele Tartu tuntud hoone fassaadile: Jaani kirikule, Mänguasjamuuseumile ning Haridus- ja Teadusministeeriumile.

Teiseks valgushariduse huviorbiidiks on sellel aastal mappingu töötuba, mida juhendab isikupäraste projektidega ja hetkel Eurovisioonil Elina Nechayeva kleidiprojektsiooniga hullutav videokunstnik Alyona Movko.
Mõlema töötoa raames valminud lahendused on linnarahvale ja festivali külalistele nähtavad 25.-28. oktoobrini, kui Tartu südalinnas on avatud TAVA2018 valgusrada.

Jätkame ka interaktiivse kunsti arendamisega ja pakume huvilistele ühepäevast töötuba 27. oktoobril, mida juhendavad väliruumi installatsioonide kuraatorid ja ühed aktiivsemad kohaliku interaktiivse kunsti viljelejad Varvara&Mar.

Solist Elina Nechayeva ja Alyona Movko kleidiprojektsioon Eurovisioonil. Foto: alyonamovko.com

Kohe peale töötubade nädalat (25.-26. oktoobril) toimub kahepäevane valgustusdisaini ja valguskunsti konverents. Konverentsil astuvad üles kogemustega valgustuse spetsialistid üle maailma, kelle töö ja/või akadeemiline uurimisteema on seotud valguse, taju ja avaliku ruumiga. Konverentsi esimene päev on pühendatud täielikult valgustusdisainile, ettekandeid ühendab teema „Püsiv disain muutuvas maailmas”. Esimese päevaga samaaegselt toimub erinevaid valgustusfirmasid, teenusepakkujaid ning tootjaid ühendav Valgusmess.
Konverentsi teine päev, mis kannab pealkirja “ArtistTalk about LIGHTart”, on vabam ja performatiivsem ning pühendatud valguskunstile.

Kõiki töötubades ja konverentsil osalejaid toetab enamus Tartu majutusasutusi, kes pakuvad öömaja soodushindadega. Kasuta ainulaadset võimalust enesetäiendamiseks ja kontaktide loomiseks TAVA2018 töötubades ning konverentsil. Registreeri varakult, sest kohtade arv on piiratud ja soodushinnad kehtivad ainult kuni maikuu lõpuni.

TAVA2018 paneb Tartu särama! Et see paistaks veelgi kaugemale, liitu meie sponsorite ja koostööpartnerite võrgustikuga. Rohkem teavet juba järgmistes uudiskirjades. Püsige TAVA valguslainel!

 
Scroll to Top