Salajane vilin metsas

Kus ja millal

TAVA2018 kõrvalprogramm “Salajane vilin metsas”
Kogo galerii, Kastani 42, Tartu / 25.10-9.12.2018

Avamine

Avamine 24.10
Tartu Kunstimajas: kl 17-19
Galerii Noorus: kl 18-20
Kogo galeriis: kl 19-21

Boonusena peale avamisi ootame kõiki 21.00 Aparaaditehase Armastuse saali nautima “Vaakum kui mõtteviis” peaesineja Carl Michael von Hausswolffi live-kontserti “...something drone and strange!!!”

Lahtioleku ajad

Tavapärased lahtiolekuajad:
Galerii Noorus: T-P 11-18
Tartu Kunstimaja: K-E 12-18
Kogo galerii:  K-R 12-19, L 12-18

25.-28. oktoobril erandkorras:
Galerii Noorus: N-P 12-22
Tartu Kunstimaja: N-P 12-22
Kogo galerii:  N-P 12-22

Kontseptsioon

Näitusel eksponeeritud teosed on inspireeritud valgusest, varjust ja erinevate eluvormide vaheliste piiride hägustumise ideest. Koos loovad kunstnikud maagilise keskkonna, kus näituse külastajal on võimalus tajuda elu iseeneses, olemuslikult iseorganiseeruva võrgustikuna.

Kunstnikud ja installatsioonid

Kristi Kongi maaliinstallatsioon on geograafiline valguslabürint, mis haarab endasse erinevaid kohti Mehhiko džunglist Lõuna-Eesti metsadeni. Valguse metafoori kaudu ähmastuvad inimese ja looduse vahelised piirid ning metsast saab utoopilise geomeetria allikas. Posthumanistlikus evolutsiooniprotsessis muudab valgus inimesed taimedeks ja hirm hakkab võrduma soojusega.
Kristi Kongi (1985) on maalihariduse omandanud Tartus, Tallinnas ja Lahtis ning hetkel elab ja töötab Tallinnas. Kongi kunstipraktika keskne teema, materjal ja inspiratsiooniallikas on värv. Tema teoste visuaalne keel, mida on lihtne kiirelt määratleda kui geomeetrilist abstraktsionismi, keerleb valguse ja värvi süsteemsete uuringute ümber, olles eelkõige analüütiline ja organiseeritud.

Mari-Leen Kiipli näitab oma videoteoses kuidas seista valguse ja hämaruse, ebakindluse ja teadmatuse vahel, avastades erinevate eluvormide eksistentsiaalseid ja hägustunud kokkupuutepunkte.
Mari-Leen Kiipli (1988) on õppinud fotograafiat Tartus ja Tallinnas ning täiendanud end Viinis, praegu elab ja töötab Tallinnas. Kiipli senised suuremad sooloprojektid, mis kombineerivad fotot, videot ja installatsiooni, keskenduvad peamiselt ruumide ja situatsioonide tunnetuslikule kvaliteedile. Ta uurib teostes lähedalt ja keskendunult iseenda kohalolu spetsiifilistes, omadusteta keskkondades ning kehamälu toimimist.

Publikuprogramm

loomisel

Lisainfo

Liina Raus
Tel: +372 55607971
E-mail: liina@kogogallery.ee

Scroll to Top