TAVA2018 meeskond

Elo Liiv

Peakorraldaja

Tel: +372 5698 4477
E-post: elo[at]tartuvalgus.ee

Elo Liiv on skulptor ja õppejõud, kes kasutab kohaspetsiifilise ja eksperimentaalse kunsti loomiseks tänapäevaseid tehnoloogiaid nagu video, mapping, valgus ja kineetika. Elo õpetab Eesti Kunstiakadeemias valgusinstallatsiooni ning on Tallinna linnas kujundvalgustuse spetsialist. Ta on MTÜ Valgusklubi üks juhte, korraldades Tallinna Valgusbiennaali, festivali Tartu Valgus ning teisi valgusteadlikkust tõstvaid sündmusi.

www.eloliiv.ee

Sabine De Schutter

IALD arhitektuurse valgustuse töötubade kuraator

Tel: +49 151 2684 0328
E-post: sabine[at]tartuvalgus.ee

Sabine De Schutter on Berliinis tegutsev valgustusarhitekt. Ta juhib isiklikku valgustusdisainibürood ning töötab väga erinevate projektidega, alustades kontorivalgustusest ja lõpetades külastajaid ligi meelitava muuseumivalgustusega. Tema koostatud uurimistööd ning disainiprojektid on võitnud mitmeid auhindu. Ta juhendab mitmes ülikoolis töötubasid ja on HPI koolis disainmõtlemise õppejõud.

www.studiodeschutter.com

Kiwa

Sisenäituste kuraator

E-post: kiwanoid[at]gmail.com

Kiwa on multiväljundiline metakunstnik, eesti eksperimenteeriva kunsti silmapaistvamaid pioneere alates 1990ndatest aastatest. Üles astunud rohkem kui neljasajal näitusel üle maailma, sh Moderna Museet, (Malmö, Rootsi), Tate Modern (London, UK), Stedelijk (Amsterdam, Holland), the Kitchen (NYC, US); kuraator ja eksperimentaalkirjastaja. Tema looming funktsioneerib kui intertekstuaalne uuring sotsio-sümboolse tähendusloome ja kultuuriliste koodide erinevatel tasanditel.

www.kiwanoid.com
www.paranoia.ee

Johan Moritz

Konverentsi ja valgusmessi kuraator

Tel: +46 70 679 3121
E-post: johan[at]tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 14 aasta vältel prestiižseid disainitöid teinud oma põhitöö – Malmö (Rootsi) linna  valgustusdisaineri töö kõrvalt. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile Lighting Metropolis, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.

www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Konverentsi ja valgusmessi kuraator

Tel: +46 70 290 9489
E-post: tina[at]tartuvalgus.ee

Tina Wikström on IALD õpilane. Ta on mõnda aega töötanud valgustusdisainerina Malmö linna heaks, viies läbi nii lühiealisi kui püsivaid linnaruumiga seotud valusprojekte. Käesoleval aastal valiti ta 40under40 konkurssil üheks uue põlvkonna silmapaistvamaks valgustusdisaineriks ja valdkonna saadikuks.

www.tinawikstrom.se

Varvara & Mar (Varvara Guljajeva & Mar Canet)

Väliruumi valgusinstallatsioonide kuraatorid

Tel: +372 5817 8424
E-post: varvara[at]tartuvalgus.ee, mar[at]tartuvalgus.ee

Varvara & Mar on Tallinnas tegutsev kustnike duo, mille lõid 2009. aastal Varvara Guljajeva ja Mar Canet. Nad on oma töödega osalenud näitustel ja festivalidel üle kogu maailma, k.a. sellistes paikades nagu MAD (New York), FACT (Liverpool), Santa Monica (Barcelona), Barbican (London), Onassis Cultural Centre (Ateena).

www.var-mar.info

Marko Kuusik

Tehnilise tiimi juht

Tel: +372 56667991
E-post: marko[at]tartuvalgus.ee

Marko kirg on valgustus ja missiooniks luua läbi valguse parem elukeskkond. Ta on tegelenud üle kaheksa aasta elektriinstallatsiooni töödega ja üle üheksa aasta elektri ja valgustuse projekteerimisega. Viimased neli aastat on ta juhtinud Edites OÜ-s valgustuse valdkonda. Ta on üks EVDA asutaja liikmetest. Hetkel õpib Marko ülikoolis Hochschule Wismar arhitektuurset valgustusdisaini.

Margo Saaremets

Meedia ja kommunikatsioon

Tel: +37255579889
E-post: margo[at]tartuvalgus.ee

Margo on õppinud humanitaarteadusi. Ta on osalenud kohalikus kultuurielus nii avaliku sektori esindaja kui kontserdikorraldajana. Aastail 2013-2014 osales ta rahvusvahelises välisvalgustuse projektis “Light in the City”, aidates koordineerida avalikus ruumis toimunud aktsiooni “Guerrilla Lighting”.

Marika Goldman

Rahvusvaheline meedia & turundus

Tel: +372 5564 4413
E-post: marika[at]tartuvalgus.ee

Marika on erinevate sündmuste ja festivalide korraldamise ekspert. Aktiivse kultuurikorraldajana on ta organiseerinud Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF), Draama festivali, Birgitta festivali ja Tartu Hansapäevi. Hetkel töötab Marika Eesti suurima teatri – teater Vanemuine – juures, kus tema igapäevased tööülesanded on seotud muusikalide ja eriproduktsioonidega.

Michelle James

Finantskoordinaator

Tel: +358 44 339 5595
E-post: michelle[at]tartuvalgus.ee

Michelle James on rahvusvahelise kooli õpetaja. Talle meeldib loovus ja „kastist väljas“ mõtlemine, erinevate ideedega erinevatel teemadel katsetamine. Tema üheks kutsumuseks on valdkondadeülene õpetamine, kasutades õppeainete ühendamisel kunsti.

Jaanus Tamm

Tartu Linnavalitsus

Tel: +372 5850 6742
E-post: Jaanus.Tamm[at]raad.tartu.ee

Jaanus Tamm on üle 7 aasta töötanud Tartu Linnavalitsuses projektijuhina. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ja töötanud rohkem kui 15 aastat erasektoris. Jaanus oli seotud rahvusvahelise välisvalgustusele suunatud projektiga “Light in the City” (2013-2014).

Margus Tamm

TAVA visuaalne identiteet ja graafiline disain

https://www.tammtamm.net/
Ergo Olek

TAVA2018 veebimeister

Tel: +372 56450690
e-post: ergo@olek.ee
Ülle Reinsalu

TAVA raamatupidaja

E-mail: ulle[at]tartuvalgus.ee
Scroll to Top