25.10 Valgustusdisaini konverents – tutvustus

„Paindlik disain muutuvas maailmas”

Kuraatorid

Kus ja millal

25/10/2018
09.00-18.00 (koos kohvipauside ja lõunaga)

Atlantise Maja II korrus / Tartu, Narva mnt 2

Esinejad

Amardeep M. Dugar (India), Claire Tomara (Inglismaa), Emre Güneş (Türgi), Johan Röklander (Rootsi), Lina Färje (Rootsi) ja Darío Nuñez Salazar (Island/Mehhiko)

Teema

Sõna „paindlik“ definitsioon:

a) võimeline vapustuse üle elama ilma jäävate kahjustusteta;
b) kaldub esialgset kuju taastama või ebaõnne või muutusega kergelt kohanema.

Muutuste ajastul võib vahel kohata vastupanu. Valgustuses toimuvast paradigma muutusest teadlik olemine võib valguse või valgustusdisainiga kokku puutuvas traditsioonilises mõtteviisis esile kutsuda kõhklust või häiritust. Selle asemel, et muutuste ajastul võimalustele vastu töötada, võiksime me muutustes kätketud võimalused omaks võtta ja kujundada oma ellu suhtumiseks kunstlikus keskkonnas uue standardi.

Nõnda mõeldes võime avastada, et valgustuse konventsionaalne käsitlusviis on oma aja ära elanud ja jätnud meile samas uue võimaluse – anda loomingulisusele uus tähendus. See, et tehnoloogia omaenda väikeses maailmas meie eest ära tormab, võib olla suurepärane šanss pöörduda tagasi inimeseks olemise pehmete väärtuste juurde. Niisuguses olukorras võib tuleviku märksõnaks saada valdkondadeülene koostöö ja praegu on käes täiuslik hetk sellele vundamenti laduda.

TAVA2018 on suurepärane näide sellest, kus seda kõike esitletakse tehnoloogia, kunsti, disaini ja omavahelise suhtluse vahelise koostöö kontekstis. Konverentsil esinejad toovad näiteid selle kohta, kuidas holistiline mõtlemine ja piirideta koostöö on tuleviku seisukohalt tõhusad, ja näitavad, kui oluline on keskkonna loomisel hoida fookuses inimest, kes selles keskkonnas elab.

Eesmärk

Valgusdisaini ja valguskunsti konverents toimub pärast töötubade nädalat, kui publikule saab avatuks kogu Tartu Valguse lummav sära. Erialaspetsialistidele ja valgushuvilistele mõeldud sündmuse eesmärgiks on luua otsekontakte, vahetada teadmisi eri valdkondade esindajate vahel. Haridusliku suunaga sündmusel astuvad lavale kogemustega tuntud esinejad, kelle töö ja/või akadeemiline uurimisteema on seotud valguse, taju ja avaliku ruumiga.

Konverentsiga loodame tuua kokku valgusdisainiga tegelevad kunstnikud, planeerijad, arhitektid ja üliõpilased – kõik, keda töö või huvi seob avaliku ruumi kujundamisega. Eesmärgiks on luua platvorm, mis kogemuste vahetamise kaudu ergastaks valdkondade ülest ja laiemat mõtlemist valguskunsti ja valgustusdisaini vallas.

Konverentsi esimene päev on enam akadeemiline ja pühendatud valgustusdisainile. Teine päev on vähem formaalne ja rohkem performatiivne ning annab võimaluse kuulata valguskunstnike esinemisi valguskunsti valdkonnas.

Konverentsiga samaaegselt toimub erinevate valgustusfirmade ja organisatsioonide ja tootjate valgusmess, mis annab eri osapooltele veel ühe võimaluse suhete loomiseks.

Ajakava

Vaata kogu konverentsi täpsemat ajakava

Registreerimine

Konverentsile registreerimiseks palume täita vorm

Pileti info

Konverentsi kombi pakett: 120 €/60 € õpilasele
Hind sisaldab osalust konverentsi mõlemal päeval, valgusmessil, hommiku kohvi, snäkke, lõunat ja festivali avagala piletit. .

25.10 Konverentsi esimene päev: 70 € / 35 € õpilastele
26.10 ArtistTALK about LIGHTart: 60 € / 30 € õpilastele
Hind sisaldab osalust konverentsi ühel päeval, hommiku kohvi, snäkke, lõunat.

Käibemaksu ei lisandu.
Majutuseks soovitame kasutada meie partnerite pakkumisi. Peale registreerimise tasu laekumist saadame teile salajase koodi, mille alusel saate öömaja broneerida 10-30% odavamalt tavahindadest.

Lisainfo

Johan Moritz
Konverentsi ja valgusmessi kuraator
Tel: +46 70 679 3121
E-post: johan[at]tartuvalgus.ee

Tina Wikström
Konverentsi ja valgusmessi kuraator
Tel: +46 70 290 9489
E-post: tina[at]tartuvalgus.ee

Scroll to Top