Avakontsert

Audiovisuaalne teos “VARI”

Tartu Valguse ehk TAVA2018 pidulikul avakontserdil tuleb esitlusele Siiri Sisaski ja VJ Alyona Movko ühine audiovisuaalne teos “Vari”, mis avardab meeli ja viib valguse ja varju koostöös läbi meie sisemiste ja välimiste dimensioonide.

Esitlusele tulevad Siiri Sisaski uuem ja vanem helilooming, mis põhineb Uku Masingu luuletekstidel. Heliteoste arranžeerimis- ning salvestusprotsessi on kaasatud Eesti tuntud muusikud, Robert Jürjendal ja Peedu Kass.

Ühiselt VJ Alyona Movkoga luuakse heliloominguga koos kulgev valguse ja varjude rütm. 

Aeg & koht

25/10/2018

Eesti Rahva Muusum
Muuseumi tee 2, Tartu

Ajakava

21.00 kogunemine, suupisted ja joogid
21.30 Tartu Valgus TAVA2018 pidulik avamine
22.00 Kontsert: Siiri Sisask ja visuaalid: Alyona Movko
23.30 DJ Aasorg ja Kristi Steel

Hind

15 EUR / õpilasele 10 EUR
Ürituse piletid saab osta Piletilevist ja kohapeal (kohapeal on piletid kallimad)

Siiri Sisask

Siiri Sisask on muusik, keda tuntakse Eestis valdavalt omaloominguliste laulude esitajana. Oma viimase aja muusika kohta ütleb ta: „Oma loomingust rääkides tundub mulle, nagu mu loomingu mõttekam ja värvikam osa olekski sündinud just tänu Uku Masingu luulele. Tema tekste lauldes rulluvad vaimus lahti otsekui kauged müstilised maastikud – olemised, tunnetused, elutajud, ning need tunduvad omajagu nö – ajavälistena. Uku Masingu luule muusikasse põimimine ongi minu jaoks kujunenud nagu seisundiks, milleta enam oma elu ja muusikat ette ma ei kujutakski, ega ka musitseerimist. See on nagu hea uim, milles väga armastan viibida. Seetõttu ma tegelikult ei näe mõtet ka publikule enam viimasel ajal muud pakkuda, kui pigem seda, millest isegi vaimu ammutan ja millest üleüldse mõtet laulda näen. Ma usun, et inimene, kes kuulab, tunnetab, tajub, see saab sama olemise. Või nagu keegi ütles, et selle seisundi nimi pidavat LOVE olema. Olgu siis LOVE.“

http://www.siirisisask.com/

Alyona Movko

Alyona Movko on Eesti audiovisuaalkunstnik, kelle tegevusvaldkondadeks on audiovisuaalne kunst, uus meedia, live visuaalid, kontserdid, festivalid, livesündmused; arhitektuurne, botaaniline ja videomapping liikuvatel objektidel. 

Klassikalise helilooja taustaga Alyona Movko katsetab visuaalide ja heliga, otsides kirglikult uusi vorme ja struktuure. Tema loominguprotsessi alustalaks ja lõputuks inspiratsiooniallikaks on sünesteesia. 

https://alyonamovko.com

Rohkem teavet

Margo Saaremets

Meedia ja kommunikatsioon

Tel: +37255579889
E-post: margo[at]tartuvalgus.ee
Scroll to Top